HDD 2.5" Seagate Barracuda 2TB 128MB ST2000LM015
Proizvod je na stanju
Kod: 17637
Barkod: 763649098318
Proizvođač: Seagate
Količina
1
19.827 RSD
Model
Brand
    Seagate
Series
    BarraCuda
Model
    ST2000LM015
Packaging
    Bare Drive
Performance
Interface
    SATA 6.0Gb/s
Capacity
    2TB
Cache
    128MB
RPM
    5400 RPM
Features
Features
    Broadest 2.5-inch hard drive portfolio with up to 5TB capacity and both 7mm and 15mm form factors suitable for a variety of compute applications.
    Thinnest and lightest 2.5-inch hard drive with up to 2TB storage in a 7mm z-height, providing seamless upgrades of thin and light laptops and smaller form factor systems.
    2.5-inch, 15mm z-height hard drives provide 3TB to 5TB in capacity, offering the highest-capacity 2.5-inch hard drives available for external or all-in-one storage.
    15mm z-height enables slimmer all-in-one desktop PC drives while helping reduce system heat generation and vibration.
    5TB drives can store more than 1.25 million songs and 600 hours of HD video.
Usage
    For Daily Computing
Dimensions
Form Factor
    2.5"
Height (maximum)
    7mm
Width (maximum)
    69.85mm
Length (maximum)
    100.35mm